Exkluzívna publikácia vám umožní nahliadnuť do dvoch metropolitných katedrál na Slovensku
Metropolitné Katedrály
LIMITOVANÁ EDÍCIA 300 VÝTLAČKOV
KOMPLET OBSAHUJE
RUČNÁ VÄZBA S UMELECKÝM SKLENÝM ARTEFAKTOM
OČARUJÚCE FOTOGRAFIE
autori
doprajte si zážitok
metropolitné katedrály
začíname expedovať
začiatkom júna 2022
Vyberte si číslo svojej
knihy 1 - 300
cena 1500 €
Publikáciu je možné kúpiť
len cez portál luxusnakniznica.sk
Jan William Drnek
Uznávaný profesionál sa fotografii venuje už viac ako 50 rokov. Ako jeden z mála fotografov ovláda perfektne všetky fázy vývoja fotografie – od teórie ľudskej percepcie, snímania, digitálnej postprodukcie cez tlač až po adjustáciu. Je popredným svetovým odborníkom na správu farieb tlačových technológií, členom skupiny Coloratti, skupiny renomovaných svetových fotografov a odborníkov na správu farieb tzv. colorguru a tiež členom Asociácie profesionálnych fotografov. Svoje vedomosti odovzdáva študentom v špecializovaných programoch na Katedre grafického dizajnu britskej univerzity Prague College. Vo svojej tvorbe sa zameriava na náročné techniky panoramatickej veľkoformátovej fotografie s vysokým rozlíšením a na techniku HDR. Publikuje odborné články najmä z oblasti color managementu, usporadúva prednášky a workshopy zamerané predovšetkým na color management, technicky náročnú krajinársku fotografiu a postprodukciu.
J. E. Mons. prof. ThDr. Jozef Haľko, PhD.,
Bratislavský pomocný biskup, titulárny biskup zo Serre. Je vnukom kňaza Jozefa Haľka, prvého gréckokatolíckeho farára v Bratislave. Po gymnáziu študoval na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave. Po viacnásobnom neprijatí na bohosloveckú fakultu pracoval ako robotník v Bratislavských vodárňach a ako vychovávateľ v Ústave sociálnej starostlivosti. Za kňaza bol vysvätený 4. júla 1994 v Trnave. Od roku 1997 bol poverený pastoráciou veriacich pre Bratislavu hovoriacich po maďarsky. V tom istom roku začal vyučovať cirkevné dejiny na Rímskokatolíckej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2006 je docentom na Katedre cirkevných dejín. V roku 2000 získal doktorát na Pápežskej univerzite Santa Croce v Ríme. V roku 2009 bol pápežom Benediktom XVI. menovaný za kaplána jeho Svätosti. V roku 2013 ho prezident Slovenskej republiky vymenoval za vysokoškolského profesora v odbore katolícka teológia. Je autorom mnohých publikácií, jednou z nich je aj kniha o histórii Dómu sv. Martina.
Ing. Vladimír Grežo
Spisovateľ, autor literárnych textov, poviedok, esejí, sci-fi poviedok a cestopisov. Venuje sa zároveň publicistike. Napísal viac ako sto scenárov pre televízne relácie a dva celovečerné dokumentárne filmy. Pravidelne publikuje texty v časopisoch a v online prostredí. Je autorom rozhlasových hier. Vyštudoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave, svoje vzdelanie si doplnil štúdiom životného prostredia na Prírodovedeckej fakulte UK a štúdiom občianskej spoločnosti na Univerzite John´s Hopkins v Spojených štátoch amerických. Založil a riadil eventovú agentúru Point Art Pro, neskôr mestskú organizáciu Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), znovu obnovil a bol riaditeľom Mestského divadla (MDPOH). Je zakladateľom a predsedom predstavenstva Bratislava Tourist Board a expertom hlavného mesta Bratislava pre zahraničie a cestovný ruch.
Mgr. Katarína
Nádaská, PhD.
Historička, pôsobí vo Východoslovenskej galérii v Košiciach ako vedúca úseku odborných činností. Je absolventku magisterského a doktorandského štúdia histórie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V diplomovej a dizertačnej práci sa zaoberala kultom sv. Alžbety Uhorskej a stredovekými dejinami katedrály sv. Alžbety v Košiciach. Venuje sa problematike výskumu rôznych tém kultúrneho dedičstva. Pôsobí v redakčnej rade vedeckého časopisu Archívny almanach a je členkou Komisie pre odborné múzejné činnosti Zväzu múzeí Slovenska. Pripravila výstavu reštaurátorského diela Márie Spoločníkovej (Východoslovenská galéria, 2017), ktorá bola nominovaná na národnú cenu ICOMOS – Dedičstvo pre budúcnosť 2017. Za výstavu Umením a slovom, kultúrne dedičstvo rádu premonštrátov v Jasove (Východoslovenská galéria, 2020 – 2021) získala ocenenie časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2020 v kategórii expozícia – výstava a tiež cenu Rady galérií Slovenska Biela kocka.
PhDr. Mária Novotná
Historička umenia, študovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, v súčasnosti pracuje v Slovenskom národnom múzeu – Spišskom múzeu v Levoči ako riaditeľka a kurátorka diel starého umenia. Venuje sa metodike reštaurovania a výskumu diel stredovekého umenia vrátane diela Majstra Pavla z Levoče. V spolupráci s PhDr. Alenou Piatrovou, PhD., v roku 2016 realizovala výstavu Tesori gotici dalla Slovacchia. L'arte del tardo medioevo in Slovacchia v prezidentskom paláci Qurinale v Ríme a v roku 2017 výstavu diela Majstra Pavla z Levoče na Bratislavskom hrade. Je spoluautorkou viacerých monografií, založila ročenku múzea Acta Musaei Scepusiensis a je jej editorkou. S vydavateľstvom Ikar spolupracovala aj na luxusnom vydaní Biblie s fotografiami diela Majstra Pavla z Levoče.
Mgr. Art Mária Rojko
Grafická dizajnérka, študovala u Stanislava Stankóciho a Pavla Chomu na VŠVU, v súčasnosti pracuje ako freelancerka a kurátorka v oblasti ilustrácie, spolupracuje s vydavateľstvami Artforum, Buvik, Ikar, Divadelný ústav, Albatros, LIC, Slovart a i. Jej knihy získali niekoľko ocenení Najkrajšia a najlepšia kniha roka. Spolupracuje aj s hudobnými vydavateľstvami Slnko Records (Zuzana Homolová, Miloš Železňák, Longital, Jana Kirschner), Opus, Hevhetia. Okrem toho sa venuje tvorbe firemných identít, tvorbe určenej pre deti a v portfóliu má viacero redizajnov časopisov (Nota Bene, Báječná žena a i.). Za detské časopisy Včielka a Zornička získala nomináciu Národnej ceny za dizajn 2011. Voľný čas venuje podpore domácej ilustrácie, stojí za založením Asociácie ilustrátorov ASIL, občianskeho združenia TOTO! – kultúrne ihrisko a TOTO! je galéria. Od roku 2016 je aj spolu zakladajúcou členkou Únie grafických dizajnérov Slovenska.